Orta-Zor Seviye AYT Matematik Kitap Önerileri!

Orta-Zor Seviye AYT Matematik Kitap Önerileri!

TYT matematik ve geometri ile TYT fen kitap önerilerinden sonra bir de çözdüğüm AYT matematik kitaplarıyla ilgili bir yazı paylaşmak istedim çünkü %100 eminim ki çok iyi AYT mat kitapları çözdüm çünkü çözerken çok zevk aldım.

1- 3D AYT Matematik kitabı

Orta-zor seviyede bir kitap olduğu için ne çok sıkılıyorsunuz ne de çok yoruluyorsunuz. Her çeşit soru bulabilirsiniz ve Eyüp b. Matematik youtube kanalından faydalanabilirsiniz bu kitabı çözerken.

2- 345 AYT Matematik kitabı

345’in adını sınava çalışıp da duymayan kalmamıştır diye düşünüyorum artık çünkü 345 çözmeyenin sınava başvurmasına izin yok!

Şaka bir yana 345 harbiden çok kaliteli çünkü ÖSYM tarzı soruları bulunuyor özellikle trigonometri 2 ve Limit-Türev-İntegral ‘de h-a-r-i-k-a sorular bulunuyor.

3- Rasyonel AYT Matematik kitabı

Dürüst olmak gerekirse bu kitabın hepsini çözmedim çünkü gittiğim dershanedeki sevgili matematik hocam ( Youtube kanalı da var:

Mkilematematik, şu an video atıyor mu bilmiyorum ancak attığında çok fayda göreceğinizden eminim!)  bize föyler hazırlıyordu ve hazırladığı föylerdeki soruların birçoğunda Rasyonelden sorular oluyordu . Zorlayıcı, düşündürücü çok yönlü sorulardan oluşan bir kitap/yayın.

4- Metin Yayınları AYT Matematik Kitabı

Bu kitabın da hepsini çözmedim internette PDF’ini bulup trigonometri, limit ve türev sorularını çıkartmıştım özel olarak. Ve çözdüğüm-incelediğim kadarıyla aynı geometri kitabı gibi muazzam sorular bulunduruyor.

5-Endemik Yayınları AYT Kitabı

Bu kitabı alırken biraz dikkatli olmanızı rica ederim çünkü yeni nesil deseler de birçoğu eski müfredata göre hazırlanmış oluyor fakat eski olmasına rağmen özellikle fonksiyonlarda görmediğim biçim sorular gördüm. İnanılmaz trigo 2 soruları vardı. Çok çok çözeyim diyorsanız bu kitaptan da faydalanabilirsiniz.

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ