Loki Dizisindeki Bu Akıl Almaz ve Acayip Kostümleri Fark Etmiş Miydiniz?!

Loki Dizisindeki Bu Akıl Almaz ve Acayip Kostümleri Fark Etmiş Miydiniz?!

Marvel Sinematik Evreninin ( namıdiğer MCU) dördüncü evresinin en son çıkan dizisi olan Loki, geçtiğimiz günlerde sezon finalini verdi. İmdb de 8.7 puan alan Loki; oyunculuk ve çekim açımları bir yana, bizlere sunduğu renk skalası ve harika kostümleriyle de bolca ilgi çekti.

  Marvel karakterleri çoğu zaman aşırı sıkı ve vücudu saran kostümlerle birlikte karşımıza çıkıyor ve tabi ki Loki’de de bizleri bu şekilde karşıladılar.

              Sylvie (aslında Loki idi ) rolünü oynayan Sophia Di Martino bebeği olması ve sürekli onu beslemek zorunda olmasına rağmen, kostümü konusunda herhangi bir istisnası yapılmadı. Ancak çekim aralarında bebeğini emzirmesi gerektiğinden dolayı Sylvie karakterinin kostüm dizaynını yapan Christine Wada, Sophia’nın deri kostümü altına giydiği kıyafetinde ufak çaplı değişiklikler yaptı.

Sophia teşekkürlerini Christine’e bir tweet atarak iletti.

Uzun yıllardır severek izlediğimiz asıl Loki’ye gelince: Birinci bölümde Tom Hiddleston, eski kostümünü giymek zorunda olduğu için ilk yenilmezler filmindeki fiziğini koruyup korumadığı hakkında ufak çaplı bir stres yaşamış fakat diziyi izlediyseniz görmüşsünüzdür, hâlâ daha cuk oturuyor valla.  

Kostüme değindikten sonra elbette saç konusuna da değinmek lazım. Her ne kadar geçmiş filmlerde Loki’nin saçları aşırı gerçekçi ve kapkara gözükse de 

her seferinde peruk kullanılmıştı, fakat bu defa Tom H. saçını uzatıp boyayarak kendi halinde kullandı, dizideki saçının filmlere kıyasla daha sağlıklı gözükmesinin sebebi de bu.

 

Diğer karakterlerin özel kostümlerine de biraz değinmek gerek çünkü 3 dakika boyunca ekranda bulunan karakterler bile çok büyük bir özenle hazırlanmış.

              Bunlardan biri de hostesi oynayan Erica Coleman’ın kostümü. Bir röportajında aktrist her ne kadar çok küçük bir rol oynasa da kostümü onun için özel olarak tasarlanmış olduğunu ve bir sürü “fitting”e gittiğini söylüyor. Boyunluğun uzunluğundan, düğme sayısı ve rengine kadar her şey özel olarak tasarlanmış. Hatta bunlar yetmiyormuş gibi onlarca kırmızı ruj denemiş ki kıyafetine uyan en iyi renk bulunabilinsin. Gözüken dış kısmın haricinde, karaktere uyabilmesi için 70’ler stilinde iç çamaşırı giymek zorunda bile kalmış.

 

      Dizide bulunan karakterlerin çoğu bu biçim detaylar göz önünde bulundurularak giydirilmiş. Diğer Loki’lerin kostümleri de özenle hazırlanmış ve hatta bazıları çizgi romandaki klasik karakterlerine çok benzetilmiş.

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ