İskandinav Tarzda Bir Ev Tasarlamak İçin İşinize Yarayacak 5 Tip!

İskandinav Tarzda Bir Ev Tasarlamak İçin İşinize Yarayacak 5 Tip!

Eminim ki birçoğumuzun gelecekte sahip olmak istediği bir evi ve kafasında planladığı bir tasarımı vardır, belki de birçoğunuz çoktan böylesine bir eve sahipsinizdir ancak sıkıldığınız için tasarımını değiştirmek istiyorsunuzdur. İşte size ilham olabilecek, İskandinav tarzda bir ev düzmek için işinize yarayacak 5 tip!

1. Odadaki eşyaların %25’inden kurtulun.

Bunu kullandığınız beğendiğiniz eşyalardan kurtularak yapmayacaksınız tabii ki. Kullanışsız olan eşyalar ( dantel vb. gibi süs eşyaları olabilir), kullanmadığınız eşyalardan veyahut duvarınızdaki beğenmediğiniz tablolardan kurtulabilirsiniz ( boş duvarlar fresh ve sakin bir his verildiği düşünüldüğü için tercih ediliyor) aksi takdirde minimalist İskandinav stili teorik manasını yitirir zaten!

 

2.  Beyazdan Zarar Gelmez!

İskandinav tarzı bir evin amacı klasik ve zamansız görünmeyi sağlamaktır bu yüzden beyaz duvar, kapı, tavan vb. ulaşmak istediğiniz görünümde önemli bir pay alır.

 

3. Ahşap Kullanmaktan Kaçınmayın!

Özellikle parkelerde ve dolaplarınız da! Ahşap *nordic* evlerin en önemli parçalarından biridir.

 

4. Rahat ve Sıcak Bir Ortam Yaratmaya Çalış!

İskandinavyalı bireyler yılın büyük bir kısmını evde geçirdikleri için masa hazırlamak olsun veyahut mum yakmak gibi küçük ama hayat enerjisi veren minik aktiviteler olsun böyle şeylere çok önem verirler. Bu yüzden yumuşak eşyalar ve loş ışıklar işinize yarayacaktır!

 

5. Eskiyi ve Yeniyi Karıştırmaktan Korkmayın!

Eskiden kastımız ailenizden kalan vintage- retro eşyalar olabilir elbette ya da uzun süredir sizinle olan başka bir eşya, bunları yeni aldıklarınızla ya da modern bulduklarınızla birleştirmekten korkmamak gerek. İskandinav tarzı ev dendiğine insanın aklına direk yeni ikea katalogları geliyor ancak eskiden faydalanmak minimalist İskandinav evinin çok büyük bir parçası!

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ