Google Maps Doğal Afet Güncellemesi!

Google Maps Doğal Afet Güncellemesi!

Gün geçmiyor ki Google yeni ve güzel bir güncellemeyle karşımıza çıkmasın smiley

Bilmediğimiz bir yere gitmek o yeri bulabilmek amacıyla tasarlanmış olan teknolojinin bizler için ne kadar kolaylaştırıcı bir etken olduğunu gün içerisinde sıkça yüzümüze vurulmasını sağlayan Google Haritalar uygulaması için yeni bir güncelleme gündeme geldi.

 

İlk zamanlarından kullananlar varsa hatırlarlar mutlaka, Google Haritalar daha ilk aşamalarındayken şuan ki kadar geniş ve detaylı bir harita bilgisine sahip değildi. Gideceğimiz yeri seçtiğimizde götürdüğü yollar kullanıma kapalı hatta öyle bir yol dahi bulunmayabiliyordu. smiley

Ancak günümüz teknolojisi ve uygulamanın kullanıcı sayısının artmasıyla kendini geliştirmekte sonsuz bir hırsa sahip olan Google yavaş yavaş uygulamayı güncellemek için harekete geçti.

Mevcut olmayan sokakları haritadan kaldırdı, kapsamlı araştırmalara başladı, uluslararası bir konsepte kendini geliştirmek adına büyük eylemlerde bulundu. Yavaş yavaş haritalar düzelmeye başladı, belirtilen konuma ulaşabilmek artık çok daha kolay hale geldi, farklı alternatif rotalar eklendi, yürüyüş yolu bisiklet yolu tren yolu otoyol birbirinden ayrıldı ve hatta haritaya bakarak izlediğiniz yoldaki trafik yoğunluğunu bile artık bizim için görünür hale geldi.

Tabii ki Google durmuyor, kesinlikle pes etmiyor ve yeni bir alt yapı çalışmasıyla bizleri bir kez daha şaşırtıyor.

Yenilenmesi beklenilen Google Haritalar için yapılan uygulama; seyir halindeki kullanıcılarının rotaları üzerinde ya da rotalarına yakın yerlerdeki doğal afetleri bildiriyor.

Google Haritalar’ın S0S uyarıları; hortum, deprem, sel, su baskınlarını görsel bir şekilde bizlere ileterek doğal felaketlerden biraz daha uzak durmamıza kendimizi korumamıza imkan sağlayacak.

 

Bir hortum tahmin edilen bölgelere ulaşmadan önce o alanda bulunan insanlar için bildirim yoluyla otomatik bir şekilde günler öncesinden bilgilendirme yapabilecek.

Bir deprem olduğu zaman depremin merkezine en yakın olan bölge gösterilecek ve depremin ne kadar şiddetli olduğu renklere ayrılmış bir şekilde haritada belirecek

Önümüzdeki yaz aylarında kullanıma açılması beklenilen bu özellik için beraberinde kullanıcılara doğal afetlere ulaşmadan alternatif bir rota belirleyerek kullanıcıların daha güvenli bir yolculuk zarfında istedikleri yere ulaşmalarını sağlayacak.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ