Yeni “The Beatles” Filmi

Yeni “The Beatles” Filmi

Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük ve başarılı grubu, The Beatles. Yeni bir filmle karşımıza çıkıyor. Çıkacak filmin yönetmenliğini de Peter Jackson üstleniyor. Kendisini daha önceden biliyoruz, Yüzüklerin efendisi ve hobbit gibi büyük filmlere imza atmıştı.

İşte Peter Jackson’ın facebook’tan duyurduğu yeni The Beatles filmi hakkında olan yazısının çevirisi;

“APPLE CORPS LTD. VE WINGNUT FILM LTD. YENİ THE BEATLES FİLMİNİ DUYURUYOR!

Londra –Ocak 30, 2019 Apple Corps Ltd. ve Wingnut Film Ltd. çıkacak olan yeni The Beatles filmi ile akademi ödülü ne sahip, saygıdeğer Peter Jackson’ın iş birliğini duyurmaktan gurur duyuyor. Yeni The Beatles filmi yaklaşık olarak 55 saatlik daha önce hiç yayınlanmamış, The Beatles’ın stüdyodaki görüntüleri üzerine olacak, bu görüntüler 2 Ocak 1969 ve 31 ocak 1969 arasından. Bu stüdyo dönemi, The Beatles’ın Grammy ödüllü albümü “Let it be” ve albümün ismini taşıyan yine Grammy ödüllü şarkıyı üretti. Albüm kayıtlardan yaklaşık 18 ay sonra ve grup dağıldıktan da birkaç ay sonra yayınlandı.

Çekimler başlangıçta planlı bir TV için tasarlandı, ancak organik olarak tamamen farklı bir şeye dönüştü, bugün tam 50 yıl önce gerçekleşen Apple'ın Savile Row London ofisinin çatısında Beatles'ın efsanevi performansıyla doruğa ulaştı.

Peter Jackson şöyle diyor, "55 saat daha önce hiç görülmemiş görüntü ve bize sunulan 140 saat ses, bu filmin Beatles hayranlarının uzun süredir hayal ettiği, " duvarda uçma " ( Fly on the Wall, bir Beatles şarkısıdır.) deneyimini garanti etmesini sağlıyor. Zaman makinesi bizi 1969'a geri götürüyor ve stüdyoda oturup bu dört arkadaşın birlikte harika müzik yapmasını izliyoruz. ”

Beatles, 1960'lı yıllarda, konserlerde, röportajlarda ve filmlerde geniş çapta filme alınmasına rağmen, stüdyoda işte onları belgeleyen herhangi bir notun tek çekimi bu.

Beatles’ın dağılmasından sonraki aylarda çıkarılan Let It Be albümü ve filmi, grubun o dönemde yaşadığı mücadele bağlamında sıklıkla izlendi.

 “Gerçekliğin efsaneden çok farklı olduğunu keşfettiğim için rahatladım” Jackson sözlerine şöyle devam ediyor, “Michael Lindsay-Hogg'un ayrılmadan 18 ay önce çektiği tüm görüntüleri ve sesleri inceledikten sonra, inanılmaz bir tarihi hazine dedim. Elbette, drama anları var - ancak bu projenin uzun zamandır ilişkili olduğu anlaşmazlıkların hiçbiri; John, Paul, George ve Ringo'nun birlikte çalıştığını görmek, sıfırdan klasik şarkılar yaratmak… sadece büyüleyici değil - komik, canlandırıcı ve şaşırtıcı derecede samimi ”.

Bu olağanüstü görüntüden memnun olduğum için çok mutluyum ve onur duyuyorum - filmi yapmak büyük bir neşe olacak.”

Jackson, Eski Ortakları, Yapımcı Clare Olssen ve Editör Jabez Olsen ile çalışacak. Görüntüler, en iyi belgesel için BAFTA'ya aday gösterilen WW1 belgesel filmi için geliştirilen teknikleri kullanarak Yeni Zelanda Wellington Park Road Post tarafından bozulmamış bir standarta dönecek.

İsimsiz film şu anda yapım aşamasındadır ve çıkış tarihi vadede ilan edilecektir. Bu film Sir Paul McCartney, Sir Ringo Starr, Yoko Ono Lennon ve Olivia Harrison'ın işbirliğiyle gerçekleştirildi.

Bu yeni filmin yayınlanmasının ardından, Michael Lindsay-Hogg'un yönettiği orijinal Let It Be filminin restore edilmiş bir versiyonu da sunulacak.”

Lennon ve Harrison’a.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ