Måneskin “MAMMAMIA” Çıktı! Şarkı Ne Hakkında Bilmeniz Gerekenler Var!..

Måneskin “MAMMAMIA” Çıktı! Şarkı Ne Hakkında Bilmeniz Gerekenler Var!..

Eurovision 2021, Sanremo ( festival di sanremo, İtalya’nın Sanremo şehrinde gerçekleştirilen bir müzik festivali) ve X-Factor 2017 İtalya galibi İtalyan rock grubu Måneskin yeni bir şarkı çıkardı!

Sanremo ve Eurovision’u kazandıran şarkıları ve performansları:

 

 

Dün çıkan yeni şarkıları:

 

“MAMMAMIA” Ne Hakkında ve Anlamı Nedir?

Grubun İtalyan bir dergiye verdiği röportaja göre bu şarkıyı Eurovision’dan hemen sonra müzik yapmak içine kendilerine ayırdıkları 1-2 hafta içerisinde yazmışlar. Zaten ondan sonra tüm yaz Avrupa’da konser verip durdular ve turları hala devam etmekte.

“İtalyan “algısı” (stereotype), Eurovision esnasında ve sonrasında eleştirmenlerin yorumlarıyla dalga geçiyoruz! “

Şarkının adının “MAMMAMIA” oluşundan bunu tahmin edebiliriz aslında. Şarkı boyunca Eurovision’da Fransız gazetecilerin uyuşturucu yalanlamalarından, herkesin Damiano’ya “takık” oluşundan ve insanların İtalyan’lar hakkındaki algısından bahsediyorlar.  “Why so hot? Cuz’ I’m Italiano! “

Damiano David’in açıklamaları şöyle devam ediyor: “Pek çok insan bizi sahnede ve sahne dışında nasıl davrandığımıza göre yargılıyor, bizlerin kötü örnekler olduğumuzu söylüyorlar. Herkes bizi yüzeysel olarak eleştiriyor ancak bizi asıl havalı yapan şey İtalyan olmamız. Kimseye hayatı öğretmek istemiyoruz, her zaman kendimiziz ve günlük hayatı kendimizin en iyi versiyonu olmaya çalışarak yaşıyoruz. Açıkçası özellikle toplum içinde yanlış tavırlar sergilemek istemiyoruz ama bunu en başta kendimiz için yapıyoruz (…). Sahneden çıktığımızda yıldız değiliz, sıradan insanlarız. Her zaman işimizi hayatımızın geri kalanından ayırmaya çalışıyoruz. Arkadaşlarımızla dışarı çıkıyoruz. Bence bu aynı zamanda kişiliğine de bağlı, eğer bir s*kkafaysan o zaman ünlü olduğun sürece de s*kkafalı kalırsın. Kibar bir insansan, bir rock yıldızı olarak da kibar olacaksın.”

Aynı zamanda çok ilginç bir merch fikriyle de karşımızdalar, “MAMMAMIA” kemerleri… Aslında henüz merch olacak mı bilmiyoruz ama şarkının kapağında da, promo esnasında da bu kemerleri kullandılar!

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ