Vücut Tipime Göre Nasıl Giyinebilirim?

Vücut Tipime Göre Nasıl Giyinebilirim?

Etrafımız vücudunu beğenmeyen, giydiklerinin ona yakışmadığını söyleyen, “Vücut tipin nedir?” dendiğinde “Denny Devito” diyen insanlarla dolu. Halbuki birçoğumuz birbirimize benziyoruz ancak bazılarımız aradan sıyrılıp parlıyor. Belki vücut tiplerine uygun giyindiklerinden, belki de vücutlarında beğendikleri kısımları takdir edip göstermeyi tercih ettiklerinden.

İlk Önce Yapmanız Gereken Vücut Tipinizi Belirlemek veyahut Vücudunuzda en Beğendiğiniz Yerin Neresi Olduğuna Karar Vermek:

Çünkü bu karar verme işlemi sizin giydiklerinizi nasıl düzenlemeniz gerektiği ya da bir sonraki alışverişi nasıl yapmanız gerektiğiyle ilgili size yol haritası çizecek.

Örneğin bacaklarınızın kalın olması sizi rahatsız ediyor ve elbise giydiğinizde ince göstermek istiyorsunuz. O halde bacaklarınıza yapışan elbiselerden ziyade eteği çan şeklinde olanları seçebilirsiniz:

Eteğin çan şeklinde olmasından dolayı elbise bacak kısımlarınıza indikçe genişleyeceğinden oluşan bolluk/boşluk sayesindeki illüzyondan sonra bacaklarınız daha ince gözükecektir.

Bacaklarınızın kalın olmasından rahatsızsanız pantolonlar içinde buna benzer bir taktik uygulayabilirsiniz. Örneğin dar veya kalem biçimli pantolonlar seçmek yerine boru paça pantolonlar seçebilirsiniz:

Peki ya sadece ince gözükmek istiyorsak:

Elbise giyerken desenlilerden ziyade düz renkli olan çeşitleri seçmek bu durumda faydanıza olacaktır. Ya da büyük desenlerden ziyade küçük desenleri tercih etmeye çalışabilirsiniz.

Aşağıda gördüğünüz kırmızı ve siyah elbise de bile herhangi bir kimsenin üstünde olmamasına rağmen farkı az çok anlayabilirsiniz.

Ya da yatay çizgili kıyafetler giymek yerine dikey çizgileri bulunan kıyafetler giyebilirsiniz ki omurga hizasında olan görüntü sizi uzun göstererek inceltsin!
Eğer boyunuzu uzun göstermek isterseniz:

Kollardan başlamak gerekirse eğer, tişört alırken dirsek hizasında bitenlerden ziyade kolları uzun olanları seçmek daha faydalı olacaktır!

Yukarıdaki paragrafta da dediğim gibi dikey çizgileri olan kıyafetler giymek yatay çizgileri olanlardan sizi daha uzun gösterecektir!

Ve en önemlisi vücudunuzda en beğendiniz bölgeniz neresiyse detaylandırmayı o kısımlarda yapıp ilgiyi özgüvenli hissettiğiniz yere çekebilirsiniz!

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ