Taylor Swift'in "All Too Well" Kısa Filmi Kim Hakkında? Filmdeki Detayları Anlatıyoruz: ( Jack Gyllenhaal, Kusura Bakma)

Taylor Swift'in "All Too Well" Kısa Filmi Kim Hakkında? Filmdeki Detayları Anlatıyoruz: ( Jack Gyllenhaal, Kusura Bakma)

Geçtiğimiz gün Taylor Swift 2012 yılında yayımladığı ikonik albümü “RED”i tekrardan yayınladı, “RED (Taylor’s Version)”. Böyle bir durumla daha önce karşılaşmamış olabilirsin ancak bu albümün tekrardan yayınlanması Taylor için çok önemli bir mevzu.

Taylor Swift Neden Eski Albümlerini Tekrardan Yayımlıyor?

Sanatçıların neredeyse hepsi kendi yazıp kaydettikleri şarkılarına aslında legal olarak sahip değiller. Ve Taylor bir sanatçı olarak sanatının sahibi olmanın çok önemli olduğunu düşünüyor. Yaklaşık üç sene önce de müziğini yıllarca bağlı olduğu plak şirketinden almak istediğinde ise plak şirketi tarafından kocaman bir “HAYIR” ile kucaklanmıştı.

Yıllarca çalışarak, kendi hayatı hakkında, kendi başına yazıp bestelediği şarkıların legal hakları Justin Bieber’ın  ve Ariana Grande’nin menajeri Scooter Braun’a satıldı.

İşte bu nedenle de Taylor albümlerini tekrardan kendi istediği otantik haliyle yayımlıyor.  Ve dün de “RED” albümü tekrardan yayımlandı, 10 dakikalık All Too Well ile birlikte.

13 Kasım da ise “All Too Well” kısa filmi yayımlandı!

Bu kısa filmi yazan ve yöneten tabii ki, Taylor Swift. Başroldeki kızı; Stranger Things’den tanıyor olabileceğiniz Sadie Sink, oğlanı ise; “Teen Wolf”dan tanıyor olabileceğiniz Dylan O’Brien canlandırıyor. Film özetle “All Too Well” şarkısı hakkında ve bugün, bu yazıda sizlerle filmi inleyeceğiz!

 

Kısa film kız ve oğlanın minik bir diyalogu ile başlıyor. Filmde şarkının hikayesini izlediğimiz için aslında upuzun bir müzik videosu izlermiş gibi hissediyorsunuz. Şarkıdaki enstrümantel kısımlarda kız ve oğlanın tartışmalarını izliyoruz. 

Kızın ve oğlanın ( En sonda Sadie ve Dylan’ın isimlerinin yanında Her ve Him yazdığı için kız ve oğlan diyorum.) aralarındaki yaş farkı umarım sizi rahatsız ediyordur çünkü rahatsız etmesi gerekiyor.

Taylor Swift ( beraberlerken, 20) ve Jack Gyllenhaal’ın (beraberlerken,30)  ilişkileri de rahatsız ediciydi. 

“The First Crack In The Glass” sahnesinde kızın, oğlanın arkadaşlarıyla iken gergin olduğunu ve masada oğlanın elini tutmaya çalıştığını ancak oğlanın elini iktirdiğini izliyoruz. Ki bu durum kızın kendini çok yalnız ve aptalmış gibi hissetmesinde sebep oluyor.

Kızın, oğlanın arkadaşlarının arasında büyük gözükmek için saçlarını düzleştirip kırmızı ruj sürdüğünü görüyoruz ve fark ettiyseniz masada hala dolu olan tek bardak onun çünkü şarabın acı tadına alışmak için daha çok genç.

 

Bu sahne şarkıdaki

“ 'Cause there we are again in the middle of the night

We're dancing 'round the kitchen in the refrigerator light”

Sözlerini yansıttığı için koymak istedim çünkü şarkıyı çok uzun yıllardır dinleyip bu sahneyi hayal ediyordum!

Are You Real?” sahnelerinde çiftin sorgusuz sualsiz deli dolu aşık sahnelerini izliyoruz.

 

“The Breakin Point” sahneleri ile birlikte çiftin ilişkilerinin artık son dayanılabilir hallerini , kızın ümitsiz bakışlarını ve kendini ait hissetmediği yerlerde tek başına bulunmasını izliyoruz.

Tek başınayken kırmızı olan tek şeyin dudaklarının rengi olmasına dikkat edin. Taylor “RED” albümünün her zaman kalbi kırık birini ifade ettiğini söylemişti, ve odadaki kırmızı şeyler hep kızın elinde, üstünde ya da dudaklarında.

 

Bu sahne aşağıda okuyacağınız sözlere gönderme:

“You who charmed my dad with self-effacing jokes

Sippin' coffee like you're on a late night show”

 Ve bu sahne için Dylan O’brien’a teşekkür ederim çünkü TAM BİR JACK GYLLENHAAL OLMUŞ.

Ha bir de evet, yine kırmızı bardak kızın ellerinde!

 

En sonunda ise kızın büyümüş halini ve yaşadığı toksik ilişkiden ilham alarak yazdığı kitabının tanıtımına gittiğini görüyoruz. Bu oda da “RED”e olan göndermeyi görebilirsiniz. Kırmızı olan şey minik bir bayrak çünkü artık huzur içinde .

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ