Twitter Lite Türkiye İçin Kullanıma hazır!

Twitter Lite Türkiye İçin Kullanıma hazır!

Türkiye’nin de içinde bulunduğu 21 ülkede Twitter Lite kullanıma açıldı.

 

Akıllarda şöyle bir soru olabilir;

 

 Twitter Lite Nedir ?

 

Halk tabiriyle özetleyecek olursak eğer şunu söyleyebiliriz.

Akıllı telefonun vardır, memnunsundur, ama bazen telefon yetersiz gelir, takılır, küser, kasar sana istediğin şeyleri yapman için yeterli olanakları tanımaz. Günümüzde akıllı telefon ve sosyal medya kullanımı bu kadar yaygınken özellikle anlık olarak aklına gelen ya da yaşadığın bir anıyı sosyal medyada paylaşmak istediğinde bu telefon sana güçlük çıkartır.

Böyle zamanlarda rahat etmemizi sağlamak amacıyla bizi düşünen Twitter rahat bir kullanım sağlamak amacıyla Twitter Lite’ı çıkarmış. Eski donanım telefonlar ya da donanımsal olarak yeterli olmayan telefonların Twitter erişimini sağlamak amacıyla Twitter Lite kullanıma sunulmuş.

 

Aslında uygulamaların Lite versiyonları genel anlamda bu niteliktedir. Daha az bellek kullanımı daha az veri kullanımı sağlar. Tabi burada bir pazarlamacılık sezmiyor değiliz. Bunu yapan şirketler genelde daha çok kitleye ulaşma amacı gütmektedirler. Başarılı olduğunu da söylememiz lazım tabiki.

Geçtiğimiz dönemlerde Twitter Lite’ı kullanıma sunan şirket 25 ülke ile sınırlı bıraktığı için bizim ülkemizde kullanımı mevcut değildi. Ancak yeni duyurulan habere göre Twitter Lite 21 farklı ülkede daha kullanıma açılmış ve bu ülkelerin arasında Türkiye’de var.

 

Lafı fazla uzatmadan Twitter Lite kullanıcılarını Tweetleriyle baş başa bırakalım…smiley

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ