Facebook, Instagram, WhatsApp vb. Neden Çöktü Mark Zuckerberg’in Başı Dertte Mİ

Facebook, Instagram, WhatsApp vb. Neden Çöktü Mark Zuckerberg’in Başı Dertte Mİ

Dün internete ulaşabilen herkesin fark etmiş olabileceği bir şey gerçekleşti: Twitter, instagram, reddit vb. sosyal medya platformları çöktü.

Diğer sosyal medya platformlarına kıyasla hala daha bir şekilde ayakta durmayı başarabilen Tumblr dün çöküntü yaşamadı. Sunucular çalışmaya başladıktan sonra,

Twitter da sosyal medya platformlarının hesapları küçük tartışmalara girdi!

Favorimiz buydu:

McDonalds’ın orada ne işi var biz de bilmiyoruz ancak muhabbete Kanada şubesi de dahil olmak istedi herhalde!

Instagram, WhatsApp, “Facebook” vb. Neden Çöktü?

Çöküntü yaşayan uygulamaların hepsi tek bir şirkete bağlı. Ve bunların babaları “Facebook”un başı çok uzun süredir dertteydi. Newyork Times’ın yazdıklarına göre:

“Facebook zaten çok sayıda inceleme ile uğraşıyor. Şirket, binlerce sayfalık dahili araştırmayı toplayan ve o zamandan beri bunları haber medyasına, milletvekillerine ve düzenleyicilere dağıtan eski bir Facebook ürün müdürü olan Frances Haugen adlı bir muhbir tarafından ateş altına alındı. Belgeler, Facebook'un hizmetlerinin neden olduğu birçok zararı bildiğini ortaya koydu.”

Facebook, na*i destek gruplarını polis tarafından bildirilmesine rağmen hala tutması, insanların alenen nefret mesajları atıp birçok kriminal suç işlemesi ve Mark Zucker*erg’in bilgilerimizi kanunsuzca kullanması gibi sebeplerden dolayı büyük bir kitle tarafından protesto ediliyordu. Facebook’a ne olduğu hakkında tam olarak yeterli bilgi olmasa da birkaç güne her şey açığa kavuşur ve umarız ki uygulamanın sonu gelir! 

 

A bunch of Facebook networks has just disappeared from the internet: pic.twitter.com/j07LrmAAdW

— Giorgio Bonfiglio (@g_bonfiglio) October 4, 2021

(Bir grup Facebook ağı internetten kayboldu:  )

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ