Mark Zuckerberg Saatler İçerisinde 7 Milyar Dolar Kaybetti!

Mark Zuckerberg Saatler İçerisinde 7 Milyar Dolar Kaybetti!

Dün fark ettiğinizi tahmin ettiğim, sosyal medya çöküntüsünde, çöken uygulamalar: Facebook, Instagram, Whatsapp vb. idi. Instagram ve WhatsApp’ın sahibi Facebook. Hatta geçtiğimiz yıllarda Facebook bu uygulamalar üzerinden bilgilerimizi ve konuşmalarımızı özel şirketlere sattığı için mahkemeye çıkmıştı. Facebook derken yani; sevgili Mark Zuckerberg.

Mark Zuckerberg Kimdir?

Mark Zuckerberg, belki de filmini izlemişsinizdir “Sosyal Ağ”. Facebook’un kurucusu. Harvard’daki yurt odasında, sınıfındaki kızları numaralandırmak için kurduğu uygulaması olan Facebook’un sahibi; ve Instagram’ın, ve WhatsApp’in. En zengin milenyumlu ve tüm dünya gelirinin ( milyarderler arasında) tek başına %2’sinin sahibi. Ve başı dertte.

Mark Zuckerberg Dünkü Çöküntü Esnasında; 5 Saatte, 7 Milyar DOLAR Kaybetti!

Newyork Times adlı Amerikan gazetesinin açıklamalarınca: “Facebook zaten çok sayıda inceleme ile uğraşıyor. Şirket, binlerce sayfalık dahili araştırmayı toplayan ve o zamandan beri bunları haber medyasına, milletvekillerine ve düzenleyicilere dağıtan eski bir Facebook ürün müdürü olan Frances Haugen adlı bir muhbir tarafından ateş altına alındı. Belgeler, Facebook'un hizmetlerinin neden olduğu birçok zararı bildiğini ortaya koydu.”

Bilgilerimizin ve konuşmalarımızın gizlice özel şirketlere satıldığını basına yayan Frances Haugen, şirkette geçirdiği süre boyunca, alınan kararlardan "tehlikeye düştüğünü", "karların kamu güvenliğinin önüne geçtiğini ve insanların hayatlarının riske atıldığını" açıkladı.

7 milyar dolar kaybeden Mark Zuckerberg en zenginler listesinde 1 sıra aşağı düştü! 122 milyar dolarlık serveti içerisinden 7 milyar dolarcığın azalması çok da dert olmasa gerek. Daha öncesinde servetinin büyük bir kısmını Hawaii’de mülk satın almak için ayırarak yıllardır orada yaşayan Hawaii’li yerlilere dava açan Mark Zuckerberg’in bunu dert edeceğini, hiiç, sanmıyoruz!

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ