Kıyafet Markalarının Size Düşünmeden Alışveriş Yaptırtan 4 İlginç Taktiği!

Kıyafet Markalarının Size Düşünmeden Alışveriş Yaptırtan 4 İlginç Taktiği!

Bir pantolonun 200-300 TL olduğu ve en kalitesiz düz tişörtün 50 lira olduğu günümüz şartlarında, alışveriş yaparken çok dikkatli olmamız gerek! Kıyafet markalarının size ürünlerini aldırmak için uyguladığı 5 taktik:

1. Cüzdan Genişletme Taktiği

Girdiğiniz mağazaların çoğunda öndeki standlarda ucuz ürünlerin olduğunu ve indirimli ürünler olduğunu görürsünüz ve mağazanın içine doğru ilerledikçe fiyatlar artmaya başlar. Bu müşteri çekme haricinde müşterinin markaya ait olan düşüncelerini ve sepete attıkça “şunu da alsam bunu da mı alsam” düşüncelerinin artmasına ve cüzdanı daha da çok açmasına sebebiyet verir. 

 

 

2. “Stok Tükeniyor!” Taktiği

Bir markanın websitesine kayıt olup ürünleri favorilediyseniz veyahut herhangi bir şekilde sitede gezerken de elbet görmüşsünüzdür. Stoktaki ürünün tükenmemesine rağmen, tükeniyor gibi gözükmesi. Bitecek olduğunu düşündüğünüz bir şeyi almak için daha aceleci davranacağınızdan saf duygularınız kullanılıyor!

 

3. Çabuk Biten Trendler

Trendin anlamını zaten gelip geçici, parlayıp biten şey gibi düşünebilirsiniz ancak bilmeniz gereken bir şey var ki bunların bilerek düzenlenmesi. “Hızlı moda”. Girdiğiniz mağazada herkesin üstünde gördüğünüz ancak bir ay sonra kimsenin giymeyeceği şeyleri almak için çok aceleci davranıyor, trendi geçmeden giyeyim diyorsanız siz de bu taktiğin kurbanısınız!

 

 

 

4. Nostalji Taktiği

Birçok insan annesinin zamanında giydiklerine bakıp ya da ünlülerin gençken giydiği kıyafetleri inceleyip “ bugünkinden çok daha güzel” diyor olabilir. Bunun sebebi bugün giyilenlerin kötü olduğundan ya da cidden eski dönemlerde giyilenlerin güzel olmasından değil. Daha çok geçmişi ve samimiyeti özlememizden kaynaklanan içten bir durum.

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ