Akıllı Pijama !

Akıllı Pijama !

Gençlere göre olduğunu pek söyleyemediğimiz bir proje olsa da yaşlı bireyler için çok kullanışlı olabilir diyebiliriz.

Teknolojinin gün geçtikçe hızla ilerliyor olması artık bizi şaşırtmıyor olsa gerek. Ülke olarak akıllı telefonlara daha yeni alıştığımızı varsayarsak eğer; kimi zaman akıllı saatlerin ya da akıllı bilekliklerin de kullanıldığını görebilmek teknolojiyi ülke olarak ne kadar sevdiğimizi ve takip etmeye çalıştığımızı bize gösteriyor diyebiliriz.

Sağlık alanından yaklaşacak olursak eğer konumuz bize çok mantıklı ve dikkat çekici gelebilir aslında.

Ancak teknolojik açıdan yaklaşırsanız eğer şu cümleyi kurabileceğinizi düşünüyoruz;

Ee ne işe yarayacak ki bu ?

Bizim de işimize yarayacak sevdiğimiz yaşlı yakınlarımızın da işine yarayacak bir teknoloji ürünü aslında.

Günümüzde özellikle Avrupa ülkelerinde yoğun bir şekilde kullanılan giyilebilir teknoloji ürünlerinden biri olan bu pijama takımı kalp ritmi, uyku düzeni, nefes düzeni takibi yapmakla birlikte sürekli olarak biz şarj etme gereksinimi duymadan akıllı saat akıllı bileklik ya da akıllı telefonlarımızdan takip edilebilir bir teknolojiye sahip.

 

Gün içerisinde çoğumuz işe gidip çalışıp para kazanmak durumundayız, eğer evde yaşlı bir yakınımız varsa sağlık durumunu ya da biz çalışırken ne durumda olduğunu sık sık merak ederiz. Bu merak kendimizi işimize veremememizi sağladığı için işyerinde başarılı bir performansta çalışamayız.

Ancak böyle bir akıllı pijamaya sahip olan yaşlı bir yakınımız varsa akıllı telefonumuz üzerinden kendisini rahatlıkla takip edebilir ve endişe oranımızı minimuma indirgeyebiliriz.

 

Xenoma şirketi e-skin Sleep & Lounge adını verdiği akıllı pijama koleksiyonunu bizler için tanıttı.

Yaşlı, klasik, hafif, bol, havadar ve yumuşak gibi seçenekleri olan bu pijama takımları geçtiğimiz günlerde ABD’de satışa sunuldu.

 

Kaynak : Mashable

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ