New York Akşamını Aydınlatan Mavi Işık!

New York Akşamını Aydınlatan Mavi Işık!

27 Aralık Perşembe akşamı New York’un Queens ilçesinde akşam saatlerinde gökyüzünün mavi bir ışıkla aydınlanması insanları tedirgin etti.

 

Günümüzde iyice gelişen teknoloji ve insanların sürekli yaptıkları araştırmalar, varsayımlar, kesin olmayan kanıtlar gibi birçok etken tabiki korkuya sebep oldu. Bilim Kurgu türü sinema filmlerinde de sık sık rastladığımız uzaylıların istilası konusu akla gelen ilk şey oldu. Işığın görülmesi üzerine sosyal medyada büyük bir panik havası yaygındı. Bütün gökyüzünü aydınlatacak kadar büyük bir havai fişek gösterisi olması pek mümkün gibigözükmüyor.

 

Queens’in Astoria bölgesinde 10 dakika boyunca gerçekleşen bu olay için kısa süre içerisinde “Con Edison” adlı elektrik şebekesi şirketi açıklamada bulundu. Bu ışığın kaynağının elektrik istasyonundan çıktığını ve kısa süreli bir elektrik yangınından dolayı olduğu söyledi.

Yapılan ropörtajlarda ise Con Edison şirketinin sözcüsü şu cümleleri söyledi;

 

Bu olay bir trafo patlaması değil, voltajı takip eden bir ekipmanın parçasından kaynaklanıyor. Bu hadise bir iletim dalgasına sebep oluyor. Bundan dolayı civarda yaşayan bazı insanların ışıklarının ve televizyonlarının yanıp söndüğünü, titrediğini söylediklerini duyabilirsiniz.

 

 

Parlak ve mavi bir ışık olmasının sebebini ise şu şekilde açıkladı;

 

“Ark Flaşı” olarak adlandırdığımız bu manzaranın oluşabilecek bazı trafo teçhizatı arızaları var. Arıza ısı ve ışığın bir anda serbest kalmasıyla görülebiliyor. Işık olan kısmı gece insanların gördüğü şey. Bu olaydan dolayı insanların korku yaşamalarına gerek yok yabancı varlıklar değil..

 

diyerek cümlesini tamamladı.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ