Samsung'dan Katlanabilir Akıllı Telefon!

Samsung'dan Katlanabilir Akıllı Telefon!

Gün geçmiyor ki yeni bir teknoloji haberiyle dudaklarımız uçuklamasın.

Bu haberi bize tabiki teknoloji devlerinden biri olan Samsung veriyor.

 

Samsung'un San Francisco'da düzenlendiği ve dünya çapında katılımcıya ev sahipliği yaptığı Samsung Developer Conference 2018 etkinliğinde, Sanal asistanı Bixby ve SmartThings platformları için geliştirilen yeni projeleri tanıtıldı.

 

Bu etkinliğin ilk etaplarında yeni bir mobil deneyim olacak olan One UI ve Infinity Flex Display'den bahseden Samsung asıl merak uyandıran, duyanları hayrete düşürecek olan yeni teknoloji harikası olan katlanabilir akıllı telefonun tanıtımını gerçekleştirdi.

 

Katlı haliyle 4.58 inç olarak cüzdan ya da bir akıllı telefon gibi kullanmanıza olanak sağlayacak olan bu teknolojik harika açıldığı zaman 7.3 inç olup bir tablet boyutuna tekamül edip kullanıcıları için alternatif bir kullanım alanı oluşturmayı sağlıyor.

Yapılan bu etkinlikte ne yazık ki Samsung katlanabilir telefona yakından bakma ve dokunmaya izin vermediği için çok detaylı bir bilgi edinilemedi. Ancak Samsung, Anroid işletim sistemi yetkililerine bu projeleri için uygun bir işletim sistemi oluşturulması için destek talebinde bulundu.

 

Samsung günden güne gelişimini sürdüren ve bu gelişim sürecinde hiç pes etmeyen büyük bir şirket.

Katlanabilir telefon dediğimiz zaman belki de eskiden üretilmiş olan kapaklı diye tabir edilen telefonların akıllı versiyonu olarak akıllarımızda canlandırma yapabiliriz. Ancak bunu yapmak çok yanlış olur. Çünkü bu proje tam olarak farklı bir boyut.

 

Telefonun Galaxy X adıyla piyasaya sürülüp 1850 dolar civarında satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

 

Peki bu telefon ne kadar kullanışlı olabilir ?

 

Asıl soru bu oluyordur sanırım.

 

Telefon gerek tablet olarak gerekse telefon olarak kullanıldığında gerçekten avantajlı olabiliyor. Ancak taşıma evresi nasıl olur bilemiyoruz.

Birde çok merak ediyorum bu telefona nasıl kılıflar üretilecek ? smileysmiley

 

Katlanabilen bir ekrana sahip olan telefonda ekranın kırılması gibi bir durumu göz önüne almıyoruz tabiki.

 

Tatlı sakarlıkları olan arkadaşlarımıza müjde diyebiliriz. smiley

 

Fiyatı, donanımsal özellikleri ne olacak merakla bekliyoruz. Üzerine yapılacak olan geliştirmeler iştahımızı kabartıyor. Umarız çok geçmeden Samsung bize yeni haberler verir.  smiley

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ