Sınava Girecek Öğrencilere Müjde!

Sınava Girecek Öğrencilere Müjde!

Sınava hazırlanmak başlı başına zorlu bir süreç. Bir de sınava nasıl gideceğimiz konusu var aslında. Ama genelde ikinci plandadır bu konu.

 

ÖSYM’den sınava girecek olan adaylar için güzel bir gelişme mevcut. Normal şartlarda sınava girecek olan öğrenci adaylar sınav salonuna girmeden önce aramaya girerler. Telefon, metal eşya, para, ulaşım kartı vb. materyalleri içeriye sokmaları yasak.

Hal böyle olunca sınav adayı arkadaşlar sınava girecekleri zaman ya yanlarında bir yakınlarını götürmek zorunda kalıyorlar, ya da sınav alanın önünde size gözleri "dolar simgesi bürümüş" bir şekilde bakan emanetçilere eşyalarını teslim etmek zorunda kalıyorlar.

Şimdi şöyle bir mantık bürüyor insanı.

“Yav cüzdan emanetçide. Para da içinde. Ulaşım kartı da içinde. Çıkınca inşallah bir terslik olmadan alırım eşyaları.”

Böyle bir kaygı sınav adayları için pek de hoş olmuyor tabii. Sınava girecek olan insan sınav stresini mi kaldırsın yoksa “eşyalarım kaybolur mu acaba ?” stresini mi kaldırsın.

Bu durumla alakalı yapılan güncelleme de ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün;

Bulunduğumuz yıla ait sınavların da dahil olduğu eğitim öğretim yılı süresince, tel toka, ulaşım kartı, piercing, metal para, ev anahtarı ve baş örtüsü için kullanılan her türlü toplu iğne ile sınav alanına girmeye izin verileceğini belirtti.

 

ÖSYM sınav adayları için el atmış bulunduğu bu konu için adayların sınavlara mental anlamda daha dinç bir şekilde sınava girmeleri için bir seçenek olduğunu düşünerek hazırladığını söyledi.

 

Herkese Başarılar…!

 

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ