İngiltere'de Korona Virüs Nedeniyle Aylık Maddi Yardım Yapılacak!

İngiltere'de Korona Virüs Nedeniyle Aylık Maddi Yardım Yapılacak!

Günümüzde neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüsü adıyla bildiğimiz COVID-19 oldukça yaygın bir şekilde görüldüğü için, kendimizi korumak amacıyla hiçbirimiz mümkün olmadıkça evlerimizden çıkmıyoruz.

Bazı ülkelerde ise sokağa çıkma yasağı uygulandı. Bu yasak uygulandı ancak bir takım insani ihtiyaçlarımızı gidermek zorundayız. İnsanlar dışarı çıkamadığı için, işletmeler kapalı olduğu için haliyle ekonomi üzerinde nakit döngüsü de sıkıntıya uğradı.

İnsanların virüs geçtikten sonra büyük bir sıkıntıya düşmemesi açısından tüm ülkeler bir takım önlemler aldı. Ancak bu gün yapılan bir gelişmeye göre İngiltere çalışan vatandaşlara aylık maddi ödenek sağlayacağını açıkladı.

İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak; bu gün yapmış olduğu açıklamasında 3 ay devlet desteği sağlanacağını söyledi.

Karantina sürecinde çalışamayan para kazanamayan insanlar için maaş üst limiti olarak 2500 sterlin ödenek sağlanacağını söyledi.

Virüs nedeniyle çalışamayan insanların maaşlarının %80’lik kısmının aylık olarak devlet tarafından kişilere 3 boyunca ödeneceğini belirtti. Ancak en üst limitin 2.500 sterlin olduğunu söyleyen Sunak ekonomide ki sıkıntıdan insanların en az şekilde etkilenmesi için toplam 30 Milyar Pound (227 Milyar TL) bütçe ayıracaklarını belirtti.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ