Asgari Ücrete Yapılan Zam Hakkında Duymanızın İstenilmediğii Gerçekler !

Asgari Ücrete Yapılan Zam Hakkında Duymanızın İstenilmediğii Gerçekler !

 

Türkiye Cumhuriyetinde (?) bir gün daha geçmesin ki memleketli buhrana kapılmasın. Bugün de eğer çalışıyorsanız veya daha kesin belirteyim; 10 yaşın altında değilseniz hepiniz haberdar olduğundan emin olduğum bir konu hakkında konuşacağız.

Belki de birçoğunuz bu duruma seviniyor “Ah ne güzel, maaşım arttı!” diye seviniyordur. Keşke sevinmekte hakkınız olduğunu söyleyebilsem ancak maalesef, sistem sevinmeye hakkınız olduğunu düşünmüyor.

Umuyorum ki birazdan okuyacaklarınız, gözlerinizi biraz açacak ve içinde bulundunuz bu hiç insani olmayan aşağılık durumu biraz daha gözler önüne serecektir.

 

Asgari Ücrete Yapılan Zam Hakkında Duymanızı İstemedikleri Gerçekler ! 

1-

 

2-

 

 

3- 

 

4-

 

 

5-

 

 

6-

 

 

 

Minnet duyduğunuz kararların utanç verici ve aşağılayıcı olduğunu; etinizin, kemiğinizin ve ruhunuzun hiçbir değeri olmadığını anladığınızı umuyorum. Patates ve domates gibi hiçbir lüksü olmayan basit besinleri alırken “Domates almaya gerek yok zaten, patates temel besin” gibi saçma sapan zırvalıklara kendiniz kaptırmayı bırakmanızı diliyorum.

Para gibi somut bir icat hakkında karar verirken hiçbir mantığa duymadığınız inançsal bağlılıklarınızın sizi yönetmeyi bırakmasını ve bunu yapanların sizi yönetmesini diliyorum.

 “ Dinini tilkiden öğrenirsen, tavuk çalmayı ahlak zannedersin.”  

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ