"Spider-Man: No Way Home" Geçen Haftaya Kıyasla Bilet Satışlarında %83 Düşüş Yaşadı!

"Spider-Man: No Way Home" Geçen Haftaya Kıyasla Bilet Satışlarında %83 Düşüş Yaşadı!

“Spider-Man: No Way Home” hakkındaki bilmem kaçıncı yazımıza hoş geldiniz!

Geçtiğimiz hafta açılış gününde izlediğim MCU’nun liseli Spider-Man üçlemesinin son filmi “Spider-Man: No Way Home” hakkında yazı yazamamıştım. Filmi izledikten sonra varoluşsal bir boşluğa düşermiş gibi oldum ve hala daha da filmin şoku içerisindeyim.

İzlediğim sinemada sadece “Spider-Man: No Way Home” için en az 6 salon ayırılmıştı ve sinema katı dehşet doluydu. Filmi izlerken sevinç, hüzün ve taze nostalji hissini yaşamak inanılmazdı!

 

 

Cem Yılmaz’ın gösterilerinden birinde Türk milleti hakkında, “Buraya geliyorlar sonra oturup koltuk sayısını ve bilet başına kişilerin kazandıklarını hesaplıyorlar!” gibisinden yaptığı bir şakayı aklıma getirerek sinema koltuğumda otururken içimden “Vay be! Amma çok para kazanıyorlardır şimdi!” yi mırıldanarak Forbes haberlerini de takip etmeye başladım o akşam.

 

Forbes’in internet sitesinde geçtiğimiz günlerde yayınlanan makalelere göre

“Spider-Man: No Way Home” 8 Günde 1 Milyar Dolar Hasılat Elde Etti!

 

Tabi bu çok da şaşırtıcı bir durum değil. Onca reklam, onca bekleyiş ve üç farklı jenerasyonun film için heyecanı elbette bilet aldırıyor. Şaşırtıcı olan şeyi size söyleyeyim:

Geçen Haftaya Kıyasla Bilet Satışlarında %83 Düşüş Yaşandı!

 

Her şeyin hızlıca tüketildiği bir “tüketim çağında” yaşadığımızı biliyordum ancak artık film gibi bir sanat dalına karşı da bakış açımızın bu şekilde olduğunu bilmiyordum. Film izlemek deneyimden ziyade abur cubur yemek gibi hızlı tüketilen bir atıştırmalık haline geldi. Sanırım Martin Scorsese gibi yönetmenlerin Marvel filmlerinden aşırı derecede rahatsız olması ve bu filmleri “sanattan” ya da “filmden” ziyade sadece dümdüz “süperkahraman filmleri” şeklinde nitelendirmesinin sebebi de bu.

Şimdi önümüzde “Doctor Strange in the Multiverse of Madness” var. Acaba bir sonraki tüketim hedefimiz bakalım nasıl olacak!?

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ