“Amerikan Bağımsızlığı” Temasıyla Met Gala’da Ünlüler Buluştu! Marilyn Monroe mu Billie Eilish mi Artık Bilemiyoruz!

“Amerikan Bağımsızlığı” Temasıyla Met Gala’da Ünlüler Buluştu! Marilyn Monroe mu Billie Eilish mi Artık Bilemiyoruz!

Dün akşamdan bu yana instagram da biraz gezindiyseniz eğer muhtemelen herhangi bir ünlünün Met Gala kıyafetine denk gelmişsinizdir çünkü senenin belki de en büyük moda günü/anı dün akşam Newyork da her sene olduğu gibi düzenlendi.

Pandemi nedeniyle geçen sene yapılamayan Met Gala bu sene sabah itibariyle bitti. Vanity Fair adlı moda dergisinin tam olarak açıklamalarıyla bu senenin teması: “Amerikan Bağımsızlığı… Bu yılki Gala teması, katılımcılara pudralı   peruklar ve yıldızlarla süslü elbiselerden, Lady Liberty cosplayine ve tabii ki kırmızı, beyaz ve mavi her şeye kadar oynayabilecekleri çok sayıda fikir veren “Amerikan Bağımsızlığı” bu senenin teması”

Her ne kadar temayı aylar öncesinden duyursalar da çoğu ünlü bilerek mi desem artık (!) temaya uygun giyinmiyor. Ancak arada birkaç kişi var ki bu kişiler genelde Rihanna ve Zendaya gibi kişiler oluyor, tam olarak turnayı gözünden vuruyor!

Kıyafetleri göstermeye ve konuşmaya bu senenin 4 hostundan biri olan ( Timothée Chalamet, Billie Eilish, Amanda Gorman, and Naomi Osaka) Billie Eilish ile başlayabiliriz.

Billie Eilish, Oscar De La Renta

Marily Monroe gibi veyahut adeta bir Barbie bebek gibi duruyor üzerindeki elbise. Bu yüzden gecenin en sevdiğim elbiselerinden biriydi. Barbie bebeğin görünüşü yaptıkları, aynı şekilde Marilyn Monroe filmleri = Amerikan rüyası!

 Timothée Chalamet, Haider Ackermann

Üstündeki takım hakkında ciddi bir bilgi edinemedik henüz ancak ayağındaki ayakkabıların converse olması temaya cuk diye oturuyor!

Rihanna ve Asap Rocky, Balenciaga Couture

 

Frank Ocean, Prada

Ülkemizde pek bilinmiyor ancak Frank Ocean Grammy ödüllü bir müzisyen!  2019 yılında da Prada giyen Frank görünen o ki bu sene de aynı markayı tercih etmiş.

Pete Davidson,

Hangi marka giydiğini bulamadım ancak verdiği röportajlarda okuduğum kadarıyla bu kıyafetle gösterme istedikleri- ilham aldıkları görüntü: “Sü**ük Rahibe” imiş.

Hailey Baldwin, Saint Laurent

Bu elbiseye bakıp uzun uzun düşündüm ancak karalığı dışında Amerikan özgürlüğünü yansıtan bir şey bulamadım? Zaten Hailey Baldwin her sene neredeyse aynı elbisenin farklı rengiyle geliyor! O kadar paraya rağmen neden inatla bu kadar basit giyiniyorsunuz?

Jennifer Lopez, Ralph Lauren

Vücuduna harika oturan bir elbise giyen Jennifer’ın “Amerikan” tarihini güzel anlatan taşra esintili bir elbise seçmesi harika olmuş ancak giydiği ayakkabılar elbisenin geri kalanıyla tam olarak uyuşmadığı için çok göze batıyor!

Yara Shahidi, Dior

Yara Shahidi, bence bu elbisesinde siyahi bir annenin ve İranlı bir babanın kızı olarak etnik kökenlerini güzel bir şekilde yansıtabilmiş. Ayrıca giydiği elbise eski caz sanatçısı Amerikan-Fransız Tan Josephine Baker’dan da esinlenerek yapılmış!

Olivia Rodrigo, Saint Lauren

Şahsen bu elbisenin temayla ne ilgisi olduğunu çözemedim. Tek diyebileceğim fiziğinin güzel olduğu ve sesini beğendiğim! Ayrıca bu Olivia’nın ilk Met Gaası o yüzden önümüzdeki seneler de daha çok yorum yapabiliriz!

Normani, Valentino

Geçen Oscar ödül töreninde Zendaya’nın giydiği Valentino elbisenin verdiği hissi veriyor ancak biraz daha cafcaflısı! Billie gibi kocaman bir Disneyvari prenses elbisesi giymesini çok takdir ettim. İlk Met Galası için idare eder!

Lazarus Lynch, Christopher Quarterman

Şahsen bu adamın kim olduğunu bilmiyordum ancak gördüğüm andan itibaren gözümü giydiklerinden alamadım! Tam olarak temaya uyuyor mu çözemedim ancak bileğindeki detaylar ve makyajına bayıldım. ( Bu arada kendisi bir şefmiş, televizyonda programı olanlar gibisinden)

CL,  Alexander Wang

Benim favorim CL oldu. Geleneksel kıyafetlerini amerikanlaştırıp kot halinde giymiş. Ve harika duruyor!

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ