Daha Pahalı Hale Gelmeden Seyahat Etmeniz Gereken 5 Yer!

Daha Pahalı Hale Gelmeden Seyahat Etmeniz Gereken 5 Yer!

Dünya’nın en zor işi nedir ? diye sorsak size eminiz birbirinden farklı sektörle ilgili yorumlarda bulunabilirsiniz. Ancak Dünya’nın en zor işi para kazanmaktır..

Hal böyle olunca kazandığımız parayı da doğru bir şekilde değerlendirmek isteriz. Para kazanabilmek için günlerce, haftalarca, aylarca çalıştıktan sonra arada bir kendimize izin vermemiz gerekir.

Peki bu izin süresini nasıl değerlendirebiliriz ?

Zevkler ve renkler tartışılmaz diyoruz öncelikle. Ancak gezmeyi seven biriyseniz eğer bu konumuz tam size göre.

Dünya üzerinde bildiğimiz, gezip görmek istediğimiz onlarca yer vardır. Ancak ya çok pahalıdır, ya da giriş için vize almamız biraz sıkıntı yaratır. Ancak şöyle bir düşündüğümüzde bütün gün çalışıp herkese dert anlatmaya çalışmaktan tabiri caizse kafamız şiştiği için gidip göreceğimiz yerlerin biraz sakin olmasını istememiz en doğal hakkımızdır. Böyle düşününce akıllarda canlanmaya başlıyor soru cümleleri.

Hem ucuz olmalı, hem sakin olmalı, tatile çıkıyoruz güzel de olmalı. Acaba nereye gidebiliriz ?

Bu sorunun cevabını aşağıdaki listemizde bulabilirsiniz..

 

1- Filipinler

Seyahat masrafınızı minimuma indirip doğayla iç içe bir tatil yapmak isterseniz Filipinler sizin için uygun bir adres olacaktır. Konaklama hariç sağda solda dolaşıp günlük yemek ihtiyacınızı gidermeniz size kişi başı yaklaşık olarak 20$'a mal olacaktır.

 

2- Yunanistan

Komşu ülkemiz son dönemlerde bir takım ekonomik kriz içerisinde olduğu için turistik faaliyetler biraz ucuz. Bu durum hem bizim için hem onlar için iyi bir fırsat aslında. Bizler tatil yapmış oluyoruz orada ki insanlar da para kazanmış oluyor. Beyaz ve mavinin mükemmel uyumunu zaten hepimiz biliyoruz çok fazla detaya girmemize gerek yok sanırım.

 

3- Dominik Cumhuriyeti

Karayiplerde bulunan bu ada ülkesi pek çok filme ev sahipliği yapmıştır. Hep özenilen bir yer olmakla birlikte gerçek bir doğa harikası diyebiliriz. Bembeyaz kumsalı, yem yeşil ağaçları ve mas mavi denizi adeta huzur barındırır.

 

4- Lizbon, Portekiz

Resimlerine ilk baktığınızda size İtalya’yı hatırlatıyor olabilir. Ancak Lizbon’un kendine has bir duruşu var diyebiliriz. Dik yokuşlar, renkli binalar, tramvayları mükemmel bir otantik yapıya sahip olan şehir için bir gün konaklamak isterseniz ortalama 100$ ile çok güzel bir yerde kalabilme şansınız var.

 

5- Bükreş, Romanya

Binaları görünce adeta tarihi hissediyor olacaksınız! Bazı gezerler burası için “Küçük Paris” diyor. Tamam Paris gerçekten muazzam bir yer ancak Bükreş bence kendi kendisine bir marka olabilecek yerlerden bir tanesi. Paris’te bir gün vakit geçirebilmek için ortalama 1,300$ paranızın olması gerekiyor. Ancak Bükreş’te aynı günü yaklaşık 450$ ile tamamlayabiliyorsunuz.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ