McDonalds Tüm Gün Neden Kahvaltı Menüsü Satmıyor?

McDonalds Tüm Gün Neden Kahvaltı Menüsü Satmıyor?

Dışarıya çıktığınızda “Burger King” ve “Mcdonalds” gibi markaların tabelalarını gördüğünüzde acaba bir whooper menü mü yesem? Gibi düşünceler illa ki aklınızı süslüyordur. Her yerde olan ve onlarca menü seçeneği olan bu zengin ve büyük markaların neden kahvaltı menüleri satmadığını biliyor muydunuz?

 

McDonalds Tüm Gün Neden Kahvaltı Menüsü Satmıyor?

Çoğu kişi hamburger isteyen kişi sayısının azaldığını söyleyebilir ve evet, bu da işin bir parçası ancak asıl cevap bu değil.

Kahvaltının, neredeyse dünyanın her yerinde, en büyük parçası; yumurta. McDonalds gibi bir yiyecek markasının sabah mısır gevreği satacak hali de yok. ( Gerçi bunu kesin bir dönem yapmışlardır ancak, devam ediyoruz) Ve yumurtanın pişmesi için daha büyük ve farklı bir ızgaraya ihtiyaç var. 

Yumurta ve etin pişmesi için gereken vakitte birbirinden farklı olduğu için pişirme esnasında aksaklıkların çıkma ihtimali yükseliyor. Her gün binlerce menü hazırlayan bu fastfood zincirlerinin dakik ve harmonik olması gerektiğini düşünürsek eğer kahvaltı menüsünü de açıkta tutmak çok da mantıklı bir seçenek olmayacaktır. 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ