Google’da Kayıtlı Olan Her Adımınızı Görebilirsiniz!

Google’da Kayıtlı Olan Her Adımınızı Görebilirsiniz!

Dünya’nın hemen hemen her yerinde aktif teknoloji kullanımı bulunmakta. Gün geçtikçe artan teknoloji kullanımı hepimizin neredeyse eli ayağı haline gelmiş oldu.

Dünya’nın en büyük arama motoru olan Google’ı duymayanımız yoktur. Özellikle akıllı telefonlar piyasaya sürüldükten sonra Android işletim sistemine sahip olan neredeyse bütün akıllı telefonlar, rahat ve kolay bir kullanıma sahip olabilmemiz açısından bizlerden “Google kimliği” oluşturup giriş yapmamızı istiyor.

Bizler de kolay kullanım işimize geldiği için hemen bir Google kimliği oluşturup hayatımızın geri kalan teknolojik kısımlarında Google’ın bizi takip etmesine izin vermiş oluyoruz. smiley

Google Amca ise bu bilgileri saklıyor ve Google Reklamları kullanan insanlar için satıyor. Satıyor derken yanlış anlaşılmaya kurban gitmeyelim tabii ki. Google merkezini taşlamaya çalışanlar olmasın diye açıklamasını yapıyorum hemen. smiley

Google reklamlarının çalışma prensipleri kaba tabirle şu şekilde; Reklam verecek olan kişi reklam vereceği konuyu, reklamlarını göstermek istediği alanları ve bütçesini belirliyor. Daha sonra Google Amca konuyla alakalı bizlerin verilerinde eşleşen bilgiler bulursa eğer bu reklamları bizim gözümüze sokuyor. Aslında olan biten kaba tabiriyle bu şekilde.. smiley

Teknolojiye ne kadar hakim olup bilinçli hareket ediyor olsak bile. Şuanda bu yazıyı okuyup “Acaba hangi verilerim var Google’a kayıtlı olarak….” Diye düşünüyordur.

Google bu konuyla ilgili olarak bizlere Veri Geçmişimizi görebileceğimiz bir biçimde bilgilerimizi doküman haline getirecek bir uygulamada bulunmuş.

 

Öncelikle bizden Google uygulamalarından hangilerindeki verilerimize bakmak istediğimizi soruyor.

Daha Sonra bu verilerimizin hangi dosyalama tipinde olduğunu, bu dosyalamanın bize ulaştığında hangi boyutlarda olmasını istediğimizi ve bu dosyaların bize nasıl ulaşmasını istediğimizi soruyor.

Bütün bilgileri tamamladıktan sonra doküman hazırlama işlemi için istediğimiz verilerin, bir araya toplanıp dosyalanması talebimiz için Danimarka’da ki veri merkezine bilgi gidiyor.

Ortalama 48 Saat içerisinde bütün hareketlerimiz bize ulaşacak hale gelmiş oluyor.

Sizde bilgilerinizi, hareketlerinizi incelemek istiyorsanız buraya tıklayarak hareket dökümünüzü edinebilirsiniz..

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ