Kanser Tedavisi Resmi Olarak Ücretsiz!

Kanser Tedavisi Resmi Olarak Ücretsiz!

Kanser hastalığına yakalanmış herkese acil şifalar diliyoruz!

Son günlerde kanser hastalığına yakalanma durumu ne yazık ki git gide artmakta.

Hastalık sadece hastaneye gitmekle bitmiyor tabiki, ağır bir süreci olan ve süreklilik isteyen tedaviler için son uygulamalardan önce bir miktar ücret alınıyordu.

Durumu imkanı müsade eden yada etmeyen herkes için hastalık ne kadar geçerliyse ücretlendirme politikası da o kadar geçerliydi.

 

Ancak son aldığımız bilgilere göre Bakanlık onayıyla birlikte artık kanser hastalarının tedavi ücreti ödemeleri gerekmeyecek!!!!

 

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı "Jülide Sarıeroğlu" imzalı bir şekilde yapmış olduğu açıklamada; 5 Temmuz 2018 tarihinde Resmi Gazete'de dile getirilen yeni uygulama artık yasal bir hal almış oldu.

Sarıeroğlu uygulamaya yönelik şu cümleleri kullandı:

"Kanser tedavisi, cerrahisi ve ilacına ilişkin yani kanser hastalığına ilişkin her türlü ilave ücret ve fark ödemesini kaldırdık. Vatandaşlarımızdan; SGK ile sözleşmeli/protokollü sağlık hizmeti sunucuları sunmuş oldukları bu hizmetler (kanser tedavisi, cerrahisi, ilacı) nedeniyle hiçbir şekilde ilave ücret almayacak, vatandaşlarımız ceplerinden hiçbir ücret ödemeyecek. Düzenleme öncesi kanser cerrahisi için yılda 240 milyon lira ödüyorken söz konusu düzenleme ile bu ödemeyi yılda yaklaşık 750 milyon liraya çıkartarak kanser hastalarımızın tedavilerini tamamen ücretsiz hale getirdik. Hem kanser hem de diğer tüm hastalıkların tedavisine ve önlenmesine ilişkin yine maliyet unsuru gözetmeksizin iyileştirmelerimiz hızla ve artarak devam edecek."

Umuyoruz ki alınan bu kadar birçok insanın şifaya erişmesine ve bir takım edindikleri maddi dertleri edinmeyi bırakıp hızlıca iyileşmeye odaklanmalarına yardımcı olur.

Sayın Bakanımıza sonsuz teşekkürlerimizi Kanser hasta ve yakınları adına bizlerde sunuyoruz. Alınan bu kararın arkasında olan herkese teşekkürler, kimse umudunu yitirmesin artık İYİLEŞMELİYİZ!

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ