Aşk 101, Seyircisine Veda Etti! Bir de, Osman Gay Değil Miydi

Aşk 101, Seyircisine Veda Etti! Bir de, Osman Gay Değil Miydi

Geçtiğimiz gün itibariyle birçoğumuzun ilk karantinada izleyip bitirdikten sonra 2 sene boyunca hasretle beklediği Aşk 101, 2. Sezonuyla Netflix’te seyirciyle buluştu. Fragmanda gördüğümüz kadarıyla Işık asi bir kıza bürünüp tekrardan okuldan atılıyor ve bu seneki plan da vekil müdür Necmi’yi düşürmek oluyor. Aynı zamanda 12. sınıfa yeni başlayan arkadaşların sınav senesi yaşadıklarını da görüyoruz.

İkinci Sezon Daha Mı Güzel?

Bu konu hakkında yazacaklarım benim şahsi yorumum olacak. Henüz yarısına kadar izlememe rağmen yine de yorum yapmak istedim çünkü birinci bölümü izlerken bazı kesin düşüncelerim oldu.

Dizinin en sıkıcı bölümü 2. Sezonun 1. Bölümüydü…

Diziye direk Burcu ve Kemal’le başlamaları bence iyi bir karardı çünkü ilk sezonun amacı ikisini yakınlaştırmaktı. Ancak çift bölümün her 5 dakikasında bir tartıştığı için ve birbirleriyle doğru düzgün iletişim kuramadıkları için aşırı gıcık oldum ve bu genel olarak bölümün akışını yavaşlattı.

Sinan’ın annesi ve babası neden bu kadar kalitesiz insanlar biri açıklayabilir mi?

Çocuğunu hasta dedesiyle yaşamaya bırakan ve yaşadıkları evi satmayı planlayan ebeveyn müsveddesi ikisi de. Özellikle babasına aşırı ama aşırı öfkeliyim. Diğer eşinden olan ikizleri için evde bakıcı tutarken ve bakıcının kendi o-d-a’sı varken oğlunu yanına almayı reddediyor ve parasal mana da sıkışık olduğu için (?!) yalıyı satmak istiyor beyefendi. Benim bir fikrim var bu konu için mesela: şey, mm, eve bakıcı alma?

Diziyi izlerken bu biçim ebeveyn davranışları, yani çocuğunu evden atma tarzındaki şeyler; biraz absürt geliyor insana. Fakat bu da dünyanın bir gerçeği, birçok genç Sinan gibi yalıda yaşamıyor ama evinden kovuluyor. Üzücü.

Osman gay değil miydi?

Sırf ülkenin %90’ı kapalı görüşlü, batı zihniyeti düşmanı olduğu; herhangi bir ideolojinin veya kişinin veya takımın fanatiği olup beynini körelttiği için yani kısacası çokça insan homofobik olduğu için Osman’ı heteroseksüel de yaptık. Teşekkürler. Allah’tan Elif’i oynayan kız sevimli de insanın izleyesi geliyor yoksa Osman karakteri çok boş kalırdı.

Ve son olarak 3. Sezon ne zaman çıkıyor?

3. sezon çıkmıyor. Maalesef ikinci sezon final. Karakterleri güzelce kucaklayıp onlarla vedalaşmayı unutmayın.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ