"ELMALI DAVASINDA" ANNE, ÜVEY BABA VE 13 YAŞINDAKİ DAYI BERAAT EDİLDİ!

"ELMALI DAVASINDA" ANNE, ÜVEY BABA VE 13 YAŞINDAKİ DAYI BERAAT EDİLDİ!

Olayın ne olduğunu, kimlerin kime ne yaptığını anlatmayacağım sadece duygularımı paylaşıp bu yazıyı bitireceğim.

Bugün “Elmalı Davası”nda üç kişi beraat edildi.  Anne, üvey baba ve 13 yaşındaki dayı.

Haberi öğrendiğim anda başımdan aşağı kaynar sular dökülmüş gibi hissettim, ardından varoluşsal acılarım mide bulantısı yapmaya başladı. Üzerinden saatler geçti ve hala daha midem bulanıyor. Sanrısal bir bıçak vücudumun içini kazıyor sanki. Birileri organlarıma “ahlaksız” yazıyor gibi hissediyorum.

Bu olayın birebir sorumlusu ne benim, ne de tanıdığım biri ancak yaşanan her şeyin sebebiymişim gibi hissediyorum. Belki de neden bunların yaşandığını anlayamadığım için kızıyorum kendime, çünkü anlayabilseydim eğer; belki de çözüm bulabilirdim.

Neden Bunlar Oluyor, Neden Herkes Masum Çıkıyor?

Bilmiyorum ve anlamlandıramıyorum. Böylesine bir davada böylesine büyük bir ahlaksızlık şöleninde insanlar nasıl masum görülebiliyor. Kimin ne çıkarı var bu durumdan? Hangi politikacı, hangi din adamı fayda sağlıyor bu yaşananlardan? Saatlerdir düşünüyorum ve hiçbirini aklım almıyor. En büyük gerici tarikatçı bile yeğlemez böyle durumu, değil mi?

Yanlış olanı görüyoruz, biliyoruz; ancak neden yanlışların yapıldığını anlayamıyoruz sanırım ve varoluşsal acılarım da bundan kaynaklanıyor. Belki de olay anlamak ya da anlamamakla alakalı değildir, tek sıkıntı utanç duygusundan mahrum oluşumuzdur.

Herkes utansın ama h-e-r-k-e-s utansın istiyorum.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ