"Spider-Man: No Way Home" Fragmanı Yayınlandı! Fragmandaki Detayları Anlatıyoruz: (Bye Bye Happy)

"Spider-Man: No Way Home" Fragmanı Yayınlandı! Fragmandaki Detayları Anlatıyoruz: (Bye Bye Happy)

MCU Spider-Man üçlemesinin son filmi No Way Home’dan uzun süredir beklediğimiz fragman sonunda geldi.

Spider-Man: No Way Home fragmanı yayınlandı!

Yaklaşık 3-4 saat önce yayınlanan fragman şimdiden neredeyse 20 milyon tıklanmaya ulaştı ve interneti kırdı (diyebiliriz). Her türlü sosyal medya platformunda trendlenen Spider-Man: No Way Home’un yazarlarımız tarafından ne kadar değerli olduğunu biliyorsunuzdur. Bunun şerefine fragmanı anlamlandırmak ve bir ay sonra yayınlanacak Spider-Man:No Way Home’u daha derin duygularla incelemeniz için fragmanı inceleyeceğiz!

 

Şu hüzünlü surata bakın! Zavallı Peter Parker’ın adam akıllı yüzünün güldüğünü henüz göremedik daha, böylesine bir ağlamayı en son Infinity War’da görmüştük ve bu anımsama bana birilerinin öleceğini hissettiriyor.

 

İşin Doctor Strange kısımlarını şimdi atlayıp en son bu konu hakkında konuşacağım çünkü bu konuyla ilgili beni kuşkulandıran şeyler var!

 

“Hello, Peter” , ”Selamun aleyküm Doctor Octopus.” Tamam komik değildi ancak biri güzelce editlerse Tobey Maguire’in “Selamun Aleykum Sister!” klibi kadar komik olabilir belki! Neyse, devam ediyorum.

 

Multiverse’den bize ilk ulaşan kahraman Doctor Octopus, fragmandan anlayabildiğim kadarıyla Doctor Ock. Peter’ın kostümünün nanoteknolojiyle alakalı olan kısmını sökmeyi başarmış çünkü onu duvara yapıştırdığında yüzünün açıldığını ve savunmasız kaldığını görüyoruz. Bakalım nasıl kurtulacak? Ya da KİM kurtaracak?

Kaptan Amerika Anıtı?!?!?, NYC’deki Özgürlük Anıtı tarzında bir şeyler yapmayı planlıyorlar olsa gerek. Ne kadar gerekli bir detay bilemiyorum ama Marvel Sinematik Evrenini canlı hayal edince çok da estetik durmuyor!

 

Öhöm, öhöm; bilmem bu siyah köstüm size tanıdık geldi mi (!), gelmediyse hepberaber Spider-Man 3’ü tekrar izliyoruz!

“They all die finding Spider-Man. Sorry kid” “Yeah, Me too”

Bravo Peter artık Spidey güçlerin yok ne yapmayı planlıyorsun? A şey, MULTIVERSE’DEYİZ. Eğer Tobey ve Andre’ın versiyonu yoksa kafayı yerim.

 

May Hala’nın delilercesine koştuğu bu sahneyi neden özellikle koymuş olabilirler ki diye düşünürken aklıma şu geldi: May Hala ve Happy beraber olduklarına göre ve Happy (büyük ihtimalle) patlayan binanın önünde olduğuna göre; bu filmdeki kaybımız Happy olacak…

Selam, Jamie Foxx namıdiğer ELEKTRO!

Selam, Green Goblin!

Elektro, Sandman ve Lizard. İnanılmaz, İNANILMAZ!

“This is all my fault, I can’t save everyone”

Ve son sahne: Mj’in düşüşü ve canım Ned’in onu kurtarmak için demir çubuklarda sallanması VE TABİİ Kİ Spider-Man’in atlayışı.

İçimden bir ses ve sosyal medyada da birçok teori; atlayanın Andrew olduğunu çünkü “The Amazing Spider-Man” de Gwen’i de aynı şekilde kaybedişinden dolayı “full circle” bir anın yaşanması gerektiğini şöylüyor.

Bu çok mantıklı olurdu çünkü ölen tek Spider-Man sevdiceği Gwen idi ve muhtemelen Tom’un versiyonu arkada Sand Man ile dövüşüyor.

 

Son olarak Doctor Strange hakkında birkaç şey söylemek istiyorum. Fragmanın başından beri hiç “Doctor Strange” hissi vermedi sanki biri onun yerine konuşuyordu. Ve Peter’a binanın tepesinde “ I can’t fix this all by myself” gibisinden bir şeyler dedi. Yani demem o ki bir ihtimal, Scarlet Witch’i görecek olabiliriz! Hatta Doctor Strange’e bunları dedirten de bu olabilir çünkü, CHAOS MAGIC BABY!

1 YORUMLAR

YORUM YAZ