Hollywood'daki ( ve Hayatımızdaki) Sömürücü Akraba Torpilinden Haberiniz Var Mı?

Hollywood'daki ( ve Hayatımızdaki) Sömürücü  Akraba Torpilinden Haberiniz Var Mı?

Akraba torpili/ Nepotizm. Eminim ki hepinizin tanıdık olduğu bir kavram. Lokanta’da , ayakkabıcı da veyahut daha büyük insan sofralarında bu durumu çıplak gözlerimizle gözlemleyebiliyoruz.

Ne yazık ki bu durum sanat ve özellikle sinema dünyasında çok daha fazla yaşanıyor. Hollywood gibi büyük ruh sömürücü kurumlar da ad kazanmak isteyenlerin işleri eğer Will Smith’in oğluysa daha kolay oluyor.

Filmlerini izleyip işlerini takip ettiğiniz ve kendinizce hikayelerinden ilham aldığınız kişilerin aslında akraba torpiliyle ünlü olduğunu öğrendikten sonra hissedeceklerinizden sorumlu değiliz!

Robert Downey Jr.

İsmindeki junior kısaltmasından az çok varlıklı bir aileden geldiğini anlayabiliyoruz ancak babasının eski Hollywood da baya ünlü bir senarist, yönetmen ve oyuncu olduğunu bilmiyorduk!

 

Ben Stiller- Komedyen Jerry Stiller ile oyuncu Anne Meara’nın oğlu

Nicolas Cage – “The Godfather” filminin yönetmeni Francis Coppola’nın yeğeni

 

Sofia Coppola

“Lost In Translation” , “Marie Antoinette” ve “The Last Virgin Suicide” filmlerinin yönetmeni olan Sofia, Francis Coppola’nın kızı.

 

Tom Holland- İngiliz komedyen Dom Hollan’ın oğlu

Jake Gyllenhaal- yönetmen Stephen Gyllenhaal ve oyuncu annenin oğlu

Zoe Kravitz- Lenny Kravitz ve Lisa Bonet’in kızı

 

John David Washington

“Malcolm X” filminden Oscar ödüllü Denzel Washigton’ın oğlu.  John David Washington’ı Christopher Nolan’ın “Tenet “ filminden hatırlıyor olabilirsiniz!

 

Tartışmamızın nedeninin “ yetenekli olmamalarına rağmen oyuncu oldular” gibi bir şey sanılmasın. Burada farkına varılması gereken şey birçok kişi bu hayata hepimizden farklı olarak harika ayrıcalıklarla başlıyor. Jake Gyllenhaal babasının ve annesinin tanıdıklarından faydalanamasaydı belki diğer oyuncu olmak isteye yetenekli gençler gibi Newyork da vb. yerlerde sürünüyor olabilirdi. Ancak sevgili nepotizm sağ olsun, bunlar yaşanmadı…

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ