Dünya Lideri Kale Endüstri Holding!

Dünya Lideri Kale Endüstri Holding!

 

Kale kilit dediğimizde bilmeyen varsa daha çok gençtir muhtemelen. laugh

 

Türkiye kapsamında derin ve geniş projelere çalışmalara öncülük edip neredeyse her evin güvenlik birimlerinden biriyle ilişkisi olan Kale Endüstri Holding ülkemizi Dünya genelinde gururla temsil ediyor..

65 yıldır faaliyet göstermekte olan Kale Holding tecrübesini geniş Pazar kapsamında ki liderliği ile kanıtlamış oldu.

Bu tip firmaların başarılarını ülkemiz adına çokça takdir edip kendilerini en iyi şekilde desteklememiz gerektiğini düşünüyorum.

Dünya üzerinde en çok Rusya, Ukrayna, İran, Irak, Suudi Arabistan ve Balkan Ülkelerine ihracat gerçekleştiren kuruluş, önümüzdeki yıllar içerisinde İngiltere ve Almanya’yı da ihracat listesine eklemek istiyor.

 

Toplamda 1800 kişiye iş imkanı sağlayan kuruluşta 1280 mavi yaka, 497 beyaz yaka ve 386 kadın personel bulunmakta. Rakam aslında gerçekten güzel ancak daha fazlası olduğunu tahmin ediyoruz. Ortalamaya göre yapılan hesaplamaların bu şekilde olduğu söyleniyor.

 

1994 yılında Türkiye’nin ilk çelik kapı üretimini sağlayan şirketin CEO’su Zeki Şafak Ozan Nisan 2017 tarihinden itibaren Kale Endüstri Holding ile birlikte olduğunu söylüyor.

Kale Endüstri Holding’e geldiğimde çalışanlara kendimi anlatmak üzere bir sunum hazırladım. Genelde CEO’lar bunu çok tercih etmezler. Bu benim için çok önemli bir konu. İşe başladığımda kendimi tanıtmak için bir sunum hazırladım. Yaklaşık 1.5 saat süren sunumda 20 görsel kullandım. İlk işe giriş deneyimimi hikayeleştirdim.

Yöneticilik anlayışımı anlatırken bir görsel üzerinde durdum. Sunum yaparken bir orkestra görseli kullandım. Ekibime; ‘Bir orkestra hayal edin’ dedim. Senfoniyi icra eden yedi enstrüman ve orkestra şefinin olduğunu düşünün dedim. Bu orkestrayı yöneten şef, yedi enstrümanı da en iyi bildiğini söyleyen veya çalan biri olsun. İşlerini iyi yaptığını söyleyen yedi kişiyle beraber şef sahneye çıkıyor. Perdeler kapalı, seyirciler görmüyor icracıları... Şef icra sırasında sıkıntı olan ve yanlış çalan enstrümanı eline alıyor ve çalıyor. Orkestrada sürekli birilerinin yerine geçiyor ve konseri alkışlarla tamamlıyor.

 

İşte ben böyle bir şef değilim. Benzer örneği başka açıdan düşünürsek...

 

Yine aynı sahnedeyiz. Bu kez her enstrümanı en iyi çalan ya da öyle olduğunu söyleyen bir şef yok. O esntrümanları en iyi çaldığını söyleyen kişiler ya da dışardan alınmış ama ahengi bozmayan

yedi kişi var. İcraya başlıyorsunuz. Bu kez perdeler açık. Konser sırasında bazen piyanoyu çalan bazen de kontrbası çalan arkadaşı şef konser sonrasında işaret ediyor ve alkışlatıyor.

İşte o şef benim...

Çünkü ben sahnede tek olmayı sevmem. İddiam şudur. O orkestraya en ahenkli tınıyı çaldırmak için elimden geleni yaparım. Farklı sesi çıkarırım. Benim kalite anlayışım, kaliteli ürün değil kaliteli hayattır. Her şeyi en iyi şekilde ve kaliteli yapmak önemlidir.”

 

Böyle güzel bir görüşü benimseyen birisiyle çalıştığınızı hayal edin.. Gerçekten muhteşem!

Umarız Kale Holding daha büyük başarılara imza atmayı başarıp daha büyük bir firma haline gelebilir. Kendilerini can-ı gönülden tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.. Desteklerimiz sizlerle... yes

 

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ