Shang-Chi ve On Halka Efsanesi Eleştirmenlerce En Beğenilen Marvel Filmi Oldu! İzlemek için Geç Kalmayın!

Shang-Chi ve On Halka Efsanesi Eleştirmenlerce En Beğenilen Marvel Filmi Oldu! İzlemek için Geç Kalmayın!

Uzun zamandır çoğumuzun beklediği gün geldi diye düşünüyorum. Shang-Chi ve On Halka Efsanesi vizyona girdi! Tabi gireli birkaç gün oldu ancak şahsen ben daha dün izleyebildim. Bu yüzden sizlerle düşüncelerimi paylaşmak istedim. Filmin konusunu vesaire anlatmayacağım daha çok değinmek istediği bazı noktalara değineceğim sadece.

Marvel’ın en aksiyonlu filmlerinden biriydi. Bunu sadece CGI’lı sahne olarak düşünmeyin, buradaki aksiyondan kastım dövüş sahneleri vb. idi. Simu Liu; kendisi Shang-Chi’yi oynuyor, filmi çekebilmek için kung-fu, karate ve aikido gibi dövüş sanatlarını öğrenmiş ve bunların çoğunu dublör olmadan uygulamış ki eğer filmi izlediyseniz ne kadar yoğun dövüş sahneleri olduğunu fark etmişsinizdir. 

Filmin aksiyon sahneleri harika kılan en önemli detay şahsi görüşümce belirgin kesiklerin olmaması, normalde böyle sahnelerde sahneler arasında dublörlerin yüzleri gözükmesin diye çok sert geçişler olur ancak Simu Liu bu işi cidden iyi öğrendiği için bu tarz çekimler yapılmamış ki bunu aşağıdaki minik sahneden anlayabilirsiniz ( Bu arada otobüsteki dövüş sahnesi bu kadar kısa değil bu sadece küçük bir bölümü) ve ilginç bir bilgi daha; dövüş sahnelerini kareografisini yapan sanatçılardan bir çoğu zamanında Jackie Chan filmlerinde kareograflık yapmış, gerisini siz düşünün!!

Awkafina’nın, kahramanın sevdiği kişi olacağını düşünmüyordum neden bilmiyorum. Ocean’s 8 ve Jumanji’de izlediğim kadarıyla hep komik ve sakar karakteriyle tanıdığımdan olabilir. Ancak Simu Liu ile aralarında hoş bir kimya vardı, iki yakın arkadaştan eğlenmeyi seven sevgililere doğru. Gerçi neden şüphe duyduysam onu da anlamıyorum kadının Altın Küre ödülü varmış…

Eleştirmenler tarafından en çok beğenilen, 10 üzerinden 8 puanla en yüksek imdb puanlı marvel filmlerinden biri olan Shangi-Chi ve On Halka Efsanesi kısacası çok tatmin ediciydi. Utanç verici bir şekilde söylüyorum, çok yüksek beklentilerim yoktu fakat en beğendiğim Marvel filmi diyerek çıktım. Aksiyon, komedi, intikam ve aktivizmin dolu olduğu bir filmdi. “ Her şey yeni başlıyor.”

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ