Ağustos Sonunda Aşı Olan Herkes Ölüyordu Hani, O İşe Noldu ?

Ağustos Sonunda Aşı Olan Herkes Ölüyordu Hani, O İşe Noldu ?

Can sıkıcı bir şey duymak ister misiniz? Aman yeter sabah uyandığımız yetmiyor mu zaten! diyor olabilirsiniz ancak gözünüzü açacak sizi çirkin döngünüzden çıkaracak farklı yollara da ihtiyacınız var.

Daha önce de bunu fark etmiştim ancak hiç bu kadar şiddetli bir şekilde bu davranışa maruz kalmamıştım sanırım. Ne biliyor musunuz? Herkesin her şey hakkında istediği yalanı atabilmesi. Yalan diyorum bilerek çünkü kimse elindeki geçerli bir argümana dayanarak konuşmuyor.

Özellikle aşı ve ilaç konusu herkesin ister istemez gündemi halinde; herkes konuşuyor, h e r k e s. Aşı olup olmak istedikleri hakkında değil, aşının ne olup olmadığı hakkında. Bu arada konuşmaktan kastım benceli senceli tartışma cümlelerinden ibaret olan minik monologlar değil. Herkes ahkam kesiyor, sanki makale çıkarmış gibi davranıyor. Aşı sağlıklı mıdır değil midir? Söyleşilerine bir biyolog veya kimyager yerine fizyoterapist çıkartıyorlar. İnstagramda ne olduğu belli olmayan çakma yazarlar kafasına göre tarihi sil baştan yazıyor. Olay komplo teorileri hakkında okumak ya da düşünmek değil. Bunun gerçek olduğuna hadi inanmayı geçtim başkasını inandırmaya çalışarak onların görüşlerini kısıtlamak.

 

Hayatında bir defa kimyaya dair bir kitap okumamış kimya dersi görmemiş adam fen bilimleri hakkında kafasına göre şeyler söylüyor. Twitter’dan edindikleri bilgilerle kendini dünya ekonomisiyle kıyaslıyor. Şaka mısınız cidden? Susmak bu kadar zor olmamalı. Kimse düşünceleriniz olmasın demiyor ama haddimizi de bilelim değil mi? 

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ